SEO Akademi Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen SEO Kursu
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Instagram Hikayede Yeni Dönem Başlıyor!

Instagram Storylerinde Yeni Özellik!

Popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram’da yaygın olarak kullanılan hikayeler özelliğine kullanıcıları sevindirecek ve dikkat çekici Instagram hikayeleri oluşturulmasını sağlayacak yepyeni bir güncelleme geldi.

Günümüzde 2 milyondan fazla aylık aktif kullanıcısı olan ve daha çok genç kesim tarafından tercih edilen Instagram, emojiler, çıkartmalar, kişi etiketleri ve anket kullanımının yanı sıra hikayeler özelliğine güncelleme getirerek kullanıcılarını bir kez daha mutlu etti.

Instagram Hikaye Oluşturma Özelliğine Yenilik Getirdi

Anlık etkileşime önem veren ve sık sık güncel fotoğraflar paylaşmak isteyenler için ilgi çekici olan, yüklenen içeriğin 24 saat içerisinde silinmesi özelliği, Instgram’a olan yoğun ilgi artışının da farklı bir kaynağı olarak görülüyor. Buna ek olarak Instagram hikaye paylaşma özelliği, kullanıcıların ön planda kalmasını sağladığı ve Instagram hikaye izleme raporu sunduğu için de sıkça tercih ediliyor.

Şimdi ise Instagram hikaye tasarımına hareketli gif özelliği ekleyerek Facebook’ta aktif olarak kullanılan bu işlevi, kendi bünyesine de kattı. Bu yeni güncelleme ile birlikte Instagram hikaye kullanıcıları hikayelerinde paylaşmış oldukları her türlü fotoğraf, görsel ve videonun üzerine çıkartma şeklinde hareketli gifler ekleyebiliyor.

Instagram Storylerinde Gif Dönemi

Instagram hikayeleri oluşturmadan önce hikayeler ekranının sağ üst köşesinde yer alan çıkartma sembolüne basarak giflere ulaşabilir ve dilediğiniz gifi kullanabilirsiniz. Öne çıkanlar listesinde yer alan giflerden daha fazlasına erişmek isterseniz hemen yukarıda arama çubuğu üzerinden anahtar kelimeleri aratarak GIPHY’nin kütüphanesinden istediğiniz gifi seçebilirsiniz. Bu sayede birbirinden faklı ve yaratıcı görsellerin paylaşıldığı Instagram hikayelerinizi renklendirebilirsiniz.

Instagram Hikaye Oluşturma Özellikleri Nasıl Kullanılır?

Instagram, her geçen gün özelliklerine bir yenisini daha eklemeye ve kullanıcılarının yüzünü güldürmeye devam ediyor. Instagram profilinizi güzelleştirmek ve dikkat çekici bir hale getirmek istiyorsanız Instagram hikaye paylaşma ve Instagram hikaye izleme işlevlerine getirilen yeni özellikleri kullanabilirsiniz.

Instagram Hikaye Tasarımı: Müzik Ekleme

Müzikli Instagram hikayeleri oluşturmak için ilk olarak Instagram story olarak belirlediğiniz fotoğraf veya videoyu seçin ve ardından yukarıda bulunan gülen yüz sembolüne tıklayın. Karşınıza çıkan sayfadan müzik tuşuna basın ve dilediğiniz müziğin, istediğiniz bölümünü Instagram hikayenize ekleyin.

Instagram Hikaye Tasarımı: Başkasının Instagram Hikayesini Ekleme

Etiketlenmediğiniz bir Instagram hikayesini, storynizde paylaşmanız mümkün değil. Ancak kişi, sizi etiketlediyse, bu story size mesaj olarak iletiliyor. Siz de Instagram hikayenizde bu hikayeyi paylaşmak istiyorsanız mesajlara girin ve hikayenin üzerine gelerek “Hikayene ekle” seçeneğine tıklayın. 

Instagram Hikaye Tasarımı: Etiket Ekleme

Instagram hikayenize etiket eklemek için “@” işareti yapın ve etiket olarak eklemek istediğiniz arkadaşınızın kullanıcı adını yazın. 

Tek Tip Yazı Fontunda Instagram Hikaye Paylaşma Yapmayın!

Instagram hikayeler özelliğine yeni getirilen ikinci bir güncelleme ise yazı ekleme üzerine oldu. 4 yeni fontun hikayelere eklenmesi ile birlikte konunuza ve anlatmak istediğiniz ifadeye en uygun fontu seçebilir ve dikkat çekici Instagram hikayeleri oluşturabilirsiniz.

Şuan için 4 yeni fontun eklendiği Instagram’da buna ek olarak Instagram story paylaşırken fotoğraf seçmeye alternatif olarak bir arka plan belirleyerek sadece yazıların da paylaşılabileceği bir hikaye uygulaması kullanabilirsiniz. 

[widget-143]

Yorum Yap