SEO Akademi Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen SEO Kursu
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

18 Adımda Instagram’da Takipçi Artırma Yöntemleri

Instagram Takipçi Sayınızı mı Artırmak İstiyorsunuz?

Instagram’daki takipçi sayınızdan memnun değil misiniz? Birçok yöntem denediniz ancak yine de Instagram takipçilerinizi istediğiniz sayıya ulaştıramadınız mı? Instagram’da takipçi artırma sitelerine yüksek bütçeler ayırmanıza hiç gerek yok! Instagram’da takipçi artırma ücretsiz yollarını önerdiğimiz yazımıza göz atarak çok daha geniş kitlelere hitap etmenin sırrını keşfedebilirsiniz.

Instagram’da takipçi artırma yollarının neler olduğunu biliyor musunuz? Fotoğraf ve videolarınızın daha fazla beğeni ve etkileşim alması için en çok uygulanan Instagram’da takipçi artırma yöntemlerini inceleyebilirsiniz. İşte, 18 adımda takipçi artırma yöntemleri…

Instagramda Takipçi Artırma Organik Olarak Mümkün mü?

Instagram’da takipçi artırma uygulaması olarak karşınıza pek çok site çıkıyor olabilir. Ancak, Instagram’da takipçi artırmanın tek yolu, elbette ücretli seçenekler değil! Peki, ne yapabilirsiniz?

Biyografi: Instagram’da takipçi artırma organik yollarından en önemlisi, tanıtım. Instagram’da kullanıcılar için ayrılmış bu özel biyografi bölümünü kullanmaya çalışın. Bu alanda kişisel veya kurumsal markanız ile ilgili önemli anahtar kelimelerinizi #hashtag olarak uygun bir şekilde geçirmeye çalışın.

Soru Sorun: Instagram’da takipçi artırma ücretsiz yollarından en önemlisi de sorular. Paylaşım yaparken görselinizin bir kenarına küçük sorular ekleyin ve paylaşımlarınızı bu şekilde yapın. İnsanların yorum yapmasını ve harekete geçmesini sağlamış olursunuz. Bu bağlamda etkileşim oluşturmuş olursunuz ve doğal olarak da takipçi sayınız artmaya başlar.

Pazar Günü: Instagram’da kullanıcıların en çok vakit geçirdiği günlerden biridir. Bu güne özel birkaç fotoğraf paylaşabilirsiniz ve diğer özellikleri uygulayabilirsiniz. Bu size diğer günlere göre çok daha fazla etkileşim ve takipçi kazandıracaktır.

Kararlı Olun: Instagram hesabınızı aktif kullanırken muhakkak belli zamanlarda hesabınızı neden açtığınızı ve hangi amaç için kullandığınızı kendinize hatırlatın. Düzenli ve istikrarlı bir şekilde paylaşımlarınıza devam ederseniz Instagram’da takipçi artırma sitelerine ihtiyaç duymadan çok kısa sürede pozitif sonuçlar alacaksınız. Tek yapmanız gereken paylaşımını yaptığınız konudan ayrılmamak ve sabırlı olmak.

Harekete Geçirin: Instagram’da takipçi artırma ücretsiz yollarından en basiti, etkileşim yaratma. Paylaştığınız fotoğraflarınızın yorum bölümünde kullanıcıları harekete geçirecek metriklere yer verin. Ne düşündüklerini, fikirlerini yorum kısmında belirtmelerini isteyin veya fotoğrafınız hakkında kendi deneyimlerini paylaşmalarını rica edin.

Sıklık: Instagram’da takipçi artırma yöntemlerinden en etkilisi, gündemin gerisinde kalmamak. Profilinizde bol bol kaliteli görsel paylaşmaktan çekinmeyin. Doğru zaman aralıklarında yapmış olduğunuz fotoğraf paylaşımları takipçi artırmada oldukça etkili gözükmektedir.

Önerilenler: Instagram’da takipçi artırma yöntemlerinden bir diğeri de önerilere karşılık vermek. Instagram’ın size özel önerdiği kişileri takibe alın. Hatta Facebook arkadaşlarınız veya sizinle sektörünüz ile ilgili kişileri takibe almayı unutmayın. Unutmayın ki takip ettiğiniz her 5 kişiden 3’ü sizi geri takip edecektir.

Lokasyon: Instagram’da takipçi artırma sitelerine ihtiyaç duymamak için paylaştığınız görsellere lokasyon eklemeyi unutmayın. Özellikle bir işletme sayfasıysanız, takipçilerinizi arttırmaya çalışıyorsanız ve belli bir bölgedeki mağazaysanız muhakkak fotoğraflarınıza lokasyon ekleyin. Yer aramalarında müşterilerinizin sizi keşfetmesini sağlamış olursunuz.

Kolaj: Paylaşacağınız fotoğraflarınıza Instagram’ın Layers uygulaması ya da Fotor gibi farklı bir araç ile kolaj haline getirerek paylaşın. Bu şekilde diğer paylaşımlarınızdan çok daha fazla etkileşim aldığını göreceksiniz.

Etiketleme: Instagram’da takipçi artırma organik yollarından bir diğeri de etiket. Etkileşim durumunuzu yükseltmek için sizinle ilgili olumlu, güzel yorumlarda bulunan kişileri fotoğraflarınızda etiketleyerek düşüncelerini profilinizde de paylaşın. Bu bağlamda hem takipçinizi mutlu edin hem de yeni takipçi adaylarınıza güven verin.

Mavilik: Instagram hesaplarında paylaşılan görsellerde yapılan araştırmalara göre mavi tonlarında olan görsellerle paylaşım yapan hesapların, turuncu veya kırmızı tonlarda paylaşım yapanlara göre %25 daha çok takip edildiği gözükmektedir. Instagram’da takipçi artırma organik yollarını kullanmak istiyorsanız paylaşımlarınızda mavi tonlarını tercih etmelisiniz.

Çarşamba: Paylaşılan fotoğrafların en çok etkileşim aldığı gün çarşamba olarak gözükmektedir. Özellikle bu günde en önemli içeriğinizi, hizmetinizi veya ürününüzü paylaşabilirsiniz. Etkileşiminizin arttığını ve güzel geri dönüşler aldığınızı göreceksiniz.

Yüzler: Instagram’da takipçi artırma yollarından bir diğeri, doğru görsel seçimi. Görsel ve fotoğraflarınızda insan yüzü olmasına dikkat edin. Araştırmalara göre insan yüzü bulanan fotoğraflar diğerlerine göre çok daha fazla, ortalama %35 oranında, beğeni almakta ve çok daha fazla kişiye erişim sağlamaktadır.

Açık Renkler: Instagram’da fotoğraflarınıza çeşitli filtreler ile uygulamalar yaparak güzelleştirebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken koyu renklerden uzak durmanızdır. Araştırmalar %64 daha fazla açık renklere sahip fotoğrafların diğer fotoğraflara göre %23 daha çok etkileşim aldığını gösteriyor.

Çerçeve: Fotoğraflarınıza düzenleme gerçekleştirirken çerçeve ve kenarlık gibi özellikleri kullanarak görselinizi ön plana çıkartabilirsiniz. Bu şekilde olan fotoğraflar %124 daha fazla beğeniliyor ve takipçi sayınızda artış gözüküyor.

Hikaye Anlatın: Instagram’da takipçi artırma yöntemlerinin en etkilisi, hikayeler. Sizi takip eden veya etmeyen kişileri etkileyecek bir hikaye bulunan fotoğraflar paylaşın. Bu şekilde yaptığınız paylaşımlar ile kısa sürede çok daha fazla kişiye erişmiş olursunuz.  

Canlı Yayın: Katılığım sağladığınız bir etkinlikte ilgili ünlü kişileri etiketleyerek paylaşım yapın. Çok daha fazla kişiye erişim sağlayacaktır. Canlı yayın yaparak da sizi takip eden kişiler ile iletişime geçmekten çekinmeyin.

Instagramda Takipçi Artırma Yöntemlerini Uygulayın Fenomen Olun

Takipçi sayınızı artırmak için sürekli fotoğraf paylaşarak takipçilerinizi sıkmanıza ve ilgisiz gönderilerle gündemi değiştirmeye çabalamanıza hiç gerek yok. Yukarıda sıraladığımız Instagram’da takipçi artırma yöntemlerini uygulayarak hem estetik görünen hem de bol takipçili bir Instagram profiline sahip olabilirsiniz.

Temanıza uygun gönderiler, doğru hashtag kullanımı, ideal sıklıkta paylaşım yapma ve doğru filtrelerle yeni takipçiler kazanabilir, Instagram’ın sosyal dünyasındaki yerinizi alabilirsiniz. Unutmayın, özgün ve kaliteli içerik, sosyal medyada öne çıkabilmek için olmazsa olmaz…

[widget-143]

Yorum Yap