SEO Akademi Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen SEO Kursu
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Google Drive Kapanıyor mu?

Google Drive Kapanıyor Haberlerinin Aslı Var mı?

Google Drive kapanıyor haberleri tüm internet dünyasına yayılınca kullanıcıların en çok merak ettiği ve araştırmaya başladığı konu Google Drive kapanıyor mu oldu. Google Drive girişi yaparken sorun yaşayan ve Google Drive masaüstü açılmıyor diyenlerin sayısı da artınca Google Drive sorunlarının önüne geçilemediği düşünülmeye başlandı.

Peki, işin doğrusu nedir? Google Drive güncelleme yapmıyor ve kapanmaya mı hazırlanıyor? Günümüzde bulut depolamalar, en çok kullanılan depolama seçeneklerinden biri ve bulut depolama denildiğinde ilk akla gelen depolama sistemlerinden bir tanesi kuşkusuz Google’ın sağladığı Google Drive… Gelin, en çok kullanılan depolama sistemi Google Drive kapanıyor mu, birlikte bakalım…

Google Drive Giriş Sorunu mu Yaşıyorsunuz?

24 Nisan 2012’de kullanıma sunulan ve Gmail hesabı üzerinden açılan Google hesabı ile 15 GB’a kadar ücretsiz dosya depolama ve internet bulunan her ortamda yedeklenen fotoğraflara, videolara ve diğer tüm dosyalara anlık ulaşma imkanı veren online depolama servisi Google Drive, Google tarafından bir süre önce yapılan bir açıklamayla kapanacağı belirtilerek Google Drive kapanıyor mu diye merak eden kullanıcılarını üzdü.

Telefona indirilen Google Drive giriş uygulaması ile iOS veya Android işletim sistemlerinde rahatlıkla kullanılabilen ve bilgisayar ortamında da tarayıcı üzerinden kolaylıkla ulaşılabilen Google Drive, telefonunuzda veya bilgisayarınızda bulunan resim, müzik, video ve diğer doküman veya belgeleri saklama imkanı sunmanın yanı sıra aynı zamanda drive hesabınız üzerinden oluşturulmuş yeni dokümanlar, e-tablolar ve slaytlara her an ulaşma imkanı sağlaması, çalışılan dosyalar üzerinde anlık olarak birden fazla kişinin aynı anda düzenlemeler yapabilmesi ve dosyanın her an otomatik olarak kendini kaydetmesi ile kullanıcının çalışmalarında veri kaybını 0’a indirme özellikleri ile birlikte pek çok avantaj sunmaktadır.

Google Drive Güncelleme Yapmıyor

Google’ın bulut depolama hizmeti Google Drive kapanıyor mu diye merak edenler için şirket, uygulamanın 12 Mart 2018’de kapatılacağını, bundan böyle yerini bireysel kullanıcı ve işletme kullanıcılarına hizmet vermek üzere Backup and Sync ile Drive File Stream uygulamalarına bırakacağını duyurdu. Bilgisayar ve telefon ile Google Drive girişi yapılmaya devam edilecek. Bilgisayarın sabit disk alanını kullanmadan ve senkronizasyon için daha az bekleyerek Google Drive dosyalarına gereksinim duyulduğunda anında erişim sağlayacak yeni Drive File Stream’i kullanmak istememeniz halinde de Drive’ın daha güncel versiyonu olan Backup and Sync’i (Yedekle ve Eşleştir) kullanabilirsiniz.

Google Drive Sorunları Tamamen Bitiyor!

Google Drive masaüstü açılmıyor ve Google Drive giriş yapmıyor diyen kullanıcılar, Google Drive kapanıyor mu diye araştırmaya başlayınca Google, yöneltilen soruları daha fazla cevapsız bırakmayarak uygulamanın 2018’de durdurulacağını duyurdu.

Google Drive girişi yapmak isteyen kişiler için yeni Backup and Sync ile Drive File Stream uygulamasını duyuran Google, anlaşılan o ki Google Drive sorunlarını yeni bir uygulama ile çözüme kavuşturmayı hedefliyor. Bakalım, Backup and Sync ile Drive File Stream uygulamalarının kullanıcı deneyimi nasıl olacak?

[widget-135]

Yorum Yap