SEO Akademi Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen SEO Kursu
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

SEO Kursu Fiyatları - 200 TL'den Başlayan Fiyatlar

SEO Eğitimi Fiyatları Ne Olmalı? SEO Kursu Ücretleri Kaç TL’den Başlar?

Dijital pazarlama alanında fark yaratmak isteyenler tarafından sıklıkla tercih edilen SEO kursu eğitimleri son yıllarda çok sayıda kişi ve kurum tarafından veriliyor. Peki ama SEO kursu fiyatları her bütçe için uygun mu, ücretsiz SEO dersleri olur mu? Bu soruların yanıtını bulabilmeniz adına sizin için SEO eğitimi fiyat aralığı konusunu açıklamaya karar verdik. 

Öncelikle çoğu kişi merak edip sorduğu için 199-300 TL’ye SEO eğitimi olamayacağını belirtmemiz gerekiyor. Dijital pazarlama alanında uzmanlaşmak ve kendinizi gerçek anlamda geliştirmek istiyorsanız iyi bir SEO eğitimi için ortalama SEO kursu fiyat aralığı 1250 – 2500 TL arasında değişiyor. Peki, neden fiyatlar daha uygun olamaz ya da olursa ne olur? 

SEO çalışmalarınızı profesyonel anlamda geliştirmek istiyor fakat fiyatlardan endişe ediyorsanız ve bütçeniz için en doğru seçeneği belirlemek istiyorsanız, bilmeniz gereken tüm konuları sizin için ele aldık. Böylece hangi eğitim kurumlarının fiyatlarını neye göre belirlediği konusunda fikir sahibi olabilecek, tercihinizi yaparken daha dikkatli davranabileceksiniz. Gelin, kurumlar arasındaki fiyat farklarını birlikte ele alalım!

199 TL – 300 TL Arası SEO Kursları – Neler Beklememelisiniz?

SEO alanında kendinizi geliştirmek, bütçenizi aşmadan iyi bir eğitim alabilmek istiyorsanız ve durumunuz çok pahalı SEO eğitimi için pek uygun değilse düşük fiyatlı eğitimlere yönelmeniz olası. Hatta SEO eğitimi ücretsiz olsun istiyor bile olabilirsiniz. Ancak gelişiminize katkı sağlayacak iyi bir eğitim arıyorsanız bütçenizi biraz daha esnetmeniz gerekebilir. SEO uzmanlığı eğitimi fiyatları, uygulanan eğitim programının içeriğine ve kalitesine göre değişkenliğe sahiptir.

SEO kursu ararken karşınıza çıkan bazı ucuz kurslar da olabilir. Bu kurslar size 199-300 TL’den başlayan fiyatlar sunabilirler. Fakat burada düşünmeniz gereken durum eğitimin kalitesi olmalıdır. SEO kursları fiyatları belirlenirken, eğitimi verecek olan kurumun MEB ruhsatlı olması, ders içeriklerinin MEB onaylı bir programa göre geliştirilmesi gerekir. SEO eğitimi ücret aralığı düşük olan kursların ruhsatsız olduğunu göz önünde bulundurursanız, size bir faydalarının olmayacağının da farkında olursunuz.

Aylık ya da kur başına 199 TL – 200 TL gibi bir fiyat belirleyen kursların eğitim kalitelerinin düşük, sınıflarının hijyenden yoksun, eğitim araç ve gereçlerinin, teknolojik imkanlarının yetersiz olduğunu söylememiz gerekiyor. Gelir elde edemeyen kurumlardan çok fazla hizmet de beklememek gerekiyor. Eğitim standartlarını karşılamada zorluk çeken bu kurumların eğitmen yönünden de yeteri kadar kaliteli olduğundan bahsedilemez. Yeni mezun, tecrübesiz veya donanımsız eğitmenlerden SEO eğitimleri alarak zamanınızı boşa harcamamanız en doğrusu!

300 TL – 750 TL Aralığındaki SEO Kursları – İyi Mi Kötü Mü?

SEO kurs fiyatları konusunda araştırmalarınızı sürdürürken karşınıza çıkabilecek bir üst SEO eğitimi fiyat aralığı da 300 TL ve 750 TL arasıdır. 200 TL’nin altındaki kurslara göre bakarsak bu fiyat aralığındaki SEO kurslarının eğitim içerikleri biraz daha geliştirilmiş olmasına rağmen hala yeterli değildir ve büyük ihtimalle beklentilerinizi karşılamakta zorlanırlar. Üstelik hala tam anlamıyla MEB standartlarını karşılayamıyor olabilirler. SEO uzmanlığı eğitimi fiyatları için çok da uygun olmayan bu fiyat aralığındaki eğitimleri genellikle durumu elverişli olmayan insanlar tercih etmek ister. 

Eğer maddi açıdan kendinizi daha fazla zorlayamayacağınıza inanıyorsanız, bütçenizi ancak buraya kadar çekebiliyorsanız, daha fazla beklemek istemiyorsanız ve diğer SEO kurs ücretleri sizi zorluyorsa, çok da fazla bir şey beklemeden bu kursları tercih edebilirsiniz. Fakat yine de bilmelisiniz ki SEO kursu fiyatları altında kalan bu kurumlar yetersiz içerikleriyle size çok fazla bilgi veremediklerinde, sizi besleyemediklerinde var olan bütçenizi de kaybedebilirsiniz. 

1250 TL - 2500 TL SEO Eğitimi Ücreti Talep Eden Kurumlar - SEO Kursu İçin Fazla Mı?

Alacağınız eğitimin ve kurumun kalitesine, sunduğu sosyal ve eğitimsel imkanlara bağlı olarak değişebilen SEO eğitimi fiyatları sizi düşündürüyorsa, 1250 – 2500 TL aralığının uygun bütçe olduğunu belirtmeliyiz. SEO uzmanlığı eğitimi fiyatları düşük olduğunda düşünülmesi şart bir durum oluştursa da, 2500 TL civarı bir fiyatın tüm beklentilerinizi karşılayabilecek eğitimi sunabileceğini bilmelisiniz.

Eğitim sektörünün öncüsü olan SEO kurslarının genellikle bu fiyatlarda eğitimi verdiğini, kaliteli ve dolu bir eğitim program içeriği belirlediklerini, MEB ruhsatlı bir kurum olduklarını, eğitmen kadrolarının alanında uzmanlaşmış ve başarılarını kanıtlamış kişiler olduklarını, ders esnasında son teknolojilerden yararlandıklarını söyleyebiliriz.

SEO dersi fiyatları belirlenirken sadece eğitim içeriklerinin değil, sosyal alanların ve kurum güvenliğinin önemli olduğunu da göz önünde bulundurmalısınız. Sadece SEO uzmanlığı eğitimi almakla yetinmeyip eğlenceli ve eğitim dolu bir kurumda birçok kişiyle bir araya geleceğinizi unutmayın. Bu sebeple SEO kursu fiyatları neler diye merak ederken tüm bu konuları düşünün, 1250 TL-2500 TL arası SEO eğitimi ücretleri öderken hangi imkanlardan yararlanabileceğinizi irdeleyin. Eğer aldıkları ücretler fazla olduğu halde eğitim içerikleri yetersiz, eğitmenleri başarısız, sosyal imkanları kısıtlı kurslarla karşılaşırsanız kaydınızı yaptırmayın!

Bireysel SEO Kursu Fiyatları - Mesleki Gelişiminize Katkı Sağlayan Eğitimlere Erişin!

Mesleki anlamda kendini geliştirmeyi amaçlayan, SEO içerik geliştirme konusunda detayları öğrenmek isteyen, iyi bir SEO uzmanı olarak ülke ve dünya çapında çalışmaları bulunan firmalarda çalışmayı hedefleyen veya kendi işinin patronu olmak isteyen kişiler için bireysel SEO uzmanlığı eğitimleri düzenleniyor ve bu eğitimler belirli fiyat skalasında yer alıyor. Bireysel SEO kursu eğitimlerine katılmak istiyorsanız bütçenizi neye göre belirlemeniz gerektiğini bilmelisiniz. 

SEO alanında az çok bilginiz varsa veya en başından SEO eğitimi almayı planlıyorsanız ve sıfırdan başlayacaksanız, durumunuza göre fiyatlar değişkenlik gösteriyor. Bireysel SEO kursu fiyatları size göre belirleneceği için net bir fiyat söylememiz doğru olmasa da, fiyatların 1250’den başladığını ifade edebiliriz. Yine de bu fiyatlar tamamen sizin hangi gün ve saatlerde katılım gösterebileceğinize, haftalık kaç saat eğitim alabileceğinize, SEO konusunda neler öğrenmeniz veya neleri tekrar etmeniz gerektiğine bağlı olarak değişecektir.

Kurumsal SEO Kursu Fiyatları – Markanızın Gelişimi İçin SEO Eğitimi Şart!

Markasının ve firmasının güçlenmesini hedefleyen, doğru SEO stratejileriyle çalışmalarını yürütmeyi arzulayan yöneticiler, firma sahipleri, çalışanlar kurumsal SEO eğitimi fiyatları hakkında detayları öğrenmek istiyor. Kurumların gelişmesi için verilen SEO eğitimlerinin detayları ile fiyatları yine yukarıdaki bilgiler ışığında değerlendirilebilir. 

Düşük ücretli SEO kursları ile karşılaşabileceğiniz gibi, sektörün olması gereken fiyat aralığı kurumsal SEO kursları için de geçerli. Kurumsal SEO kursu fiyat aralığında 1250-2500 TL ve üzeri fiyatlardan şaşmamalı, firmanızın gelişimine katkı sağlamalısınız. Aksi takdirde SEO çalışmalarınızı gerektiği gibi yürütemeyeceğiniz bir dizi eğitimle baş başa kalabilir, çalışanlarınızın ve yöneticilerinizin vaktini boş yere harcamalarına neden olmuş olabilirsiniz. Firmanızın maliyetlerini düşünüyorsanız öncelikle iyi eğitim veren, MEB ruhsatlı, içeriği tatmin edici, her çalışanınızın eşit düzeyde öğrenebileceği, firmanız için gözle görülür etkiler yaratabilen SEO eğitimlerinden  yararlanmalısınız.

Etkili ve Doğru SEO Kursunu Seçmek İçin Kayıt Olmadan Önce Kurumları Görün!

SEO eğitimi fiyat aralıkları, kurumların kalitesine ve eğitim içeriklerine göre değişir. Tüm sürece hakim olmayan kişiler ve kurumlar ise yanlış SEO kursu tercihinde bulunabilir, var olan bütçesinden de olabilir. Yukarıda değindiğimiz konular tamamen bu olumsuzluğun önüne geçmek içindir. SEO kurslarının fiyatlarının bulundukları şehirlere, MEB standartlarına bağlılıklarına, deneyim açısından yeterli olan veya olmayan eğitmenlere göre değiştiklerini unutmamalısınız. Aldığınız eğitimlerin verimsiz kalmasını ve ardından tekrar kurs arayışına girmeyi göze almayın!

Gerekli eğitim programına, araç-gereç ve teknoloji donanımına, fiziki imkanlara ve güvenlik prosedürlerine sahip olmayan kurumlardan uzak durmalı, SEO kursları fiyatları hakkında bilgi alırken öncelikle bu şartları karşılayan kurumları ziyaret etmelisiniz. Bu şartların karşılandığından kesin olarak eminseniz üzerine sosyal imkanları ve eğitim sonrası destekleri göz önünde bulundurmalı, SEO uzmanlığı eğitimleri konusunda yüksek deneyimlere sahip kurumlarla görüşmelisiniz.

Seçtiğiniz kurumun doğru kurs ortamı olduğundan eminseniz, 2500 TL ve üzeri fiyatları verebilmenize değer bir kurum olduğunu düşünüyorsanız sektörde uzun yıllar hizmet verdiğinden, mezunlarının tamamının eğitimden memnun kaldığından, eğitmenlerinin deneyimli uzmanlar olduğundan, sınıfların yeterli ve öğrencilerle iletişimin güçlü olduğundan emin olduğunuz anlamına gelir. Böyle bir kuruma kayıt yaptırmadan önce deneme SEO derslerine de katılmalı, ardından kaydınızı tamamlamalısınız. Doğru SEO kursunu bulduğunuzda verdiğiniz ücretin karşılığını fazlasıyla alacaksınız!

[widget-131]

Yorum Yap