SEO Akademi Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen SEO Kursu
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Google Analytics Sertifikası Ne Gibi Kazanımlar Sağlar?

Google Analytics Sertifikası ile Mesleğinizde Yetkin Olun!

Google Analytics sertifikası, bir dijital pazarlama uzmanının sahip olması gereken en temel becerilerden biridir. Web sitelerinin mevcut performansını gösteren, analiz yapan, tıklama ve hemen çıkma oranı gibi değerleri sunarak SEO çalışmalarının başarısını ölçen Google Analytics programı, dijital dünyada kariyer planı yapan herkes için oldukça faydalı bir eğitimdir.

Google Analytics eğitimi ile sosyal medya ve pazarlama kampanyalarının performansının takip edilmesi, web sitesi trafiğinin ve kullanıcı deneyiminin artırılması mümkündür. Google Analytics sertifikası almak için temel seviye ve ileri seviye eğitimlerden birini tercih etmeniz gerekmektedir. Dilerseniz sıfırdan ileri seviyeye kadar Google Analytics eğitimi de alabilirsiniz.

Google Analytics Sertifikası Nasıl Alınır?

Google Analytics sertifikası almak için herhangi bir ön koşul bulunmuyor. SEO uzmanı, dijital pazarlama uzmanı, e-ticaret uzmanı veya içerik editörü olmak isteyen herkes Google Analytics eğitimine katılabilir. Bunun dışında dijital dünyaya merak duyan, kendi web sitesinin takibini yapmak isteyen ve özgeçmişini güçlendirmeyi amaçlayan kişiler de Google Analytics sertifikası alabilir. Peki, Google Analytics sertifikası nasıl alınır?

Google Analytics sertifikası almak için herhangi bir kursun Google Analytics eğitimini başarıyla tamamlamanız ve Google Analytics sertifika sınavını geçmeniz yeterli. Bu noktada dilerseniz yeni başlayanlar için Google Analytics eğitimine dilerseniz de ileri seviye Google Analytics eğitimine katılabilirsiniz. Google Analytics sertifikasına bir profesyonel olarak sahip olmak istiyorsanız temel seviyeyle başlamış olsanız bile ileri seviye Google Analytics eğitimine devam etmeniz gerekir.

Google Analytics Sertifikası Ne İşe Yarar?

Google Analytics eğitimini ve Google Analytics sertifikasını özellikle üniversitelerin dijital pazarlama bölümlerinde okuyan öğrencilere ve halihazırda SEO veya dijital pazarlama üzerine gelişim çalışmaları yürüten kişilere tavsiye ediyoruz. Çünkü Google Analytics eğitimi hem bilgi ve becerilerinizi artırabilmeniz hem de özgeçmişinize profesyonellik katabilmeniz açısından çok önemli. 

Muhtemelen şu anda Google Analytics sertifikası ne işe yarar sorusu aklınızda belirdi. Herkesin bu eğitime başlangıç amacı farklı olabilir. Dolayısıya Google Analytics sertifikasının sunacağı avantaj da buna göre şekillenir. Eğer siz SEO uzmanı olarak iş başvurusu yapıyor ama Google Analytics bilginizi geliştirmeniz konusunda dönüş alıyorsanız Google Analytics sertifikası size ekstra tecrübe katar. İçerik editörü olarak çalışıyor ve Google Analytics eğitimini kendinizi geliştirebilmek adına alıyorsanız Google Analytics sertifikası bileğinize altın bir bilezik ekler. Google Analytics kursuna web sitenizin çalışmalarını takip edebilmek için katılıyorsanız da bu eğitim size, daha iyi yönetilmiş bir web site ve kusursuz SEO çalışmaları sunar. 

Google Analytics Sertifikası Size Sektörün En İyi Firmalarının Kapılarını Açar!

Uygulamalı olarak aldığınız Google Analytics eğitiminden sonra raporlama yapabilecek, kendinize yeni hedefler belirleyebilecek, pazarlama takibi yapabilecek ve SEO çalışmalarınızın başarısını izleyebileceksiniz. Mesleki açıdansa bir SEO uzmanı, dijital pazarlama uzmanı ve sosyal medya uzmanı olarak iş başvuruları yapabilecek, firmaların web sitelerine danışman olarak destek olabileceksiniz.

Verileri analiz etmeyi, ziyaretçilerin web sitenizde hangi işlemleri yaptığını, kitlenizin özelliklerini görebilecek, gelişmiş pazarlama araçları aracılığıyla yeni stratejiler geliştireceksiniz. Eğer Google Analytics eğitimini ve Google Analytics sertifikasını profesyonel bir kurumdan almak isterseniz SEO Akademi’ye gelebilirsiniz.

[widget-133]

Yorum Yap