SEO Akademi Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen SEO Kursu
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

SEO Hizmeti Fiyatları – Daha Çok Müşteri Kazanmak İster misiniz?

SEO Hizmeti Veren Firmalar SEO Fiyatlarını Neye Göre Belirliyor?

SEO hizmeti veren firmaların pek çoğu, müşterilerine tek seferlik, aylık ve saatlik SEO fiyatları sunuyor. SEO hizmeti fiyatlarını ise kurumsal/bireysel ihtiyaçlara, sektörün türüne, web sitesinin mevcut durumuna, şirketin büyüklüğüne ve önem derecesine göre belirliyor. Yani büyük bir firmaya varsa internette daha güçlü bir rekabete dahil olduğunuz için yapılan SEO çalışmaları daha yoğun, SEO hizmeti fiyatları da daha fazla oluyor.

SEO ajanları ve SEO uzmanları, SEO fiyatlarını belirlerken paketlere içerik, geri bağlantı ve optimize edilen sayfalarda sınırlamalar getiriyor. Kurumsal SEO fiyatları, bireysel olarak hizmet almak isteyen kullanıcılara daha göre daha yüksek olabiliyor. Ancak 1. sayfada yer almak ve çevrim içi ortamlardaki potansiyeli artırmak için seo hizmeti veren firmalarla anlaşmaya varılıyor.

SEO Hizmeti Fiyatları Ne Kadardan Başlıyor?

SEO hizmeti fiyatlarının aylık ve saatlik olarak belirlendiğine değinmiştik. Sektör, şirket ve ihtiyaçlar göz önünde bulundurulmadan değerlendirme yaparsak aylık SEO fiyatlarının 2500-3000 TL’den başladığını, saatlik SEO fiyatlarının ise 100-150 TL’den başladığını söyleyebiliriz. Tek seferlik hizmet almak isteyen kişiler için de SEO fiyatları 2022 yılında ortalama olarak 25 bin ila 50 bin TL bandında ilerledi diyebiliriz. Elbette işin içine farklı hedefler girince bu SEO fiyatları da artış gösterebilir. 

SEO Hizmeti Veren Firmaları İyi Araştırın!

Profesyonel SEO fiyatlarını öğrenmeden önce SEO hizmeti almak istediğiniz ajans veya SEO uzmanı ile ilgili bazı incelemeler yapmanız gerekir. Neticesinde SEO fiyatları için ayıracağınız bütçe düşük bir tutar değil ve ödediğiniz paranın karşılığını almanız gerekiyor.

  • SEO hizmeti fiyatları aldığınız firmanın uzmanlık düzeyi nedir? 

  • Şimdiye kadar kaç projede yer almış?

  • Organik aramalarda nasıl sonuçlara ulaşmış?

  • SEO çalışmaları ile ilgili rapor yapıyor mu?

Profesyonel SEO Fiyatlarını Belirleyen Faktörler Nelerdir?

SEO fiyatları, başta size hizmet verecek SEO uzmanının uzmanlığı ve deneyimi olmak üzere pek çok faktöre bağlı olarak değişir. SEO uzmanı ne kadar tecrübeli ve bilgili olursa Google’daki aramalarda üst sıra garantisi verdiğini ispat etmesi de o kadar kolay olur. Dolayısıyla SEO hizmeti fiyatlarını yüksek tutmak için elinde bir kaynağı bulunur.

SEO hizmeti fiyatlarını etkileyen bir diğer kriter ise yerel SEO’dur. Şirketinizin veya web sitenizin yerel hedeflerinin olması, maliyetleri düşürebilir. Çünkü ulusal sıralamada üstte yer almak için kullanacağınız anahtar kelime grubu ile yerel sıralamada kullanacağınız kelime grubu birbirinden farklı olacaktır. Bunun dışında, müşterilerden gelen özel SEO stratejisi talebi de SEO hizmeti veren firmaların fiyatlarını etkiler. 

Şirketinizin büyük bir pazarda yer alması ve yoğun bir rekabetin içinde bulunması, SEO hizmeti fiyatlarını artırır. Çünkü sizin ilk sırada çıkabilmeniz, küçük ve orta ölçekli firmalara göre çok daha zordur. SEO çalışmalarının daha sık olarak yürütülmesinin ekstra bir maliyetinin olması normaldir.

SEO Fiyatları 2022 – Beklentiler Arttıkça Fiyatlar Artar!

İlk etapta SEO fiyatlarının yüksek olduğuun düşünebilirsiniz. Hatta sırf böyle bir bütçe ayırmak istemediğiniz için SEO çalışmalarından vazgeçmiş de olabilirsiniz. Ancak şunu unutmayın ki SEO yaptıktan sonra sıralamanızın artması, aynı zamanda potansiyel müşterilerinizin size daha kolay ulaşmasını sağlayacak. 

Yani siz SEO hizmeti fiyatları için para harcayacaksınız belki ama aslında bir yandan çok daha fazlasını SEO sayesinde kazanacaksınız. Ya da bir diğer seçenek olarak Google’ın ücretli reklamlarına her ay avuç dolusu para ödeyeceksiniz. Karar sizin!

[widget-133]

Yorum Yap