SEO Akademi Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen SEO Kursu
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

En Etkili SEO Taktiklerini Uyguluyoruz!

Google Algoritmalarına Karşı En Etkili SEO Stratejileri!

Düzenli olarak SEO çalışmaları yapıyorsanız sık sık yenilenen Google algoritmalarının, web sitelerin güncel formunu ne derece zorladığını fark ediyorsunuzdur. Google güncellemelerini takip etmek çok güç. Dolayısıyla etkili SEO taktikleri oluşturup güncelliği korumak, yılda 500-600 kere gelen Google güncellemelerini takip etmekten çok daha pratik bir yöntem. 

Google’ın çalışma mantığını bildikten sonra trafik artıran SEO taktiklerini uygulamak da Google’ın sıralama kriterlerine uymanızı sağlayacaktır. En profesyonel SEO uzmanlarının bile çoğu zaman takip etmekte güçlük çektiği SEO güncellemeleriyle her gün yeni bir SEO taktiği oluşturmaktansa kalıcı, güncel ve akılcı SEO stratejileri oluşturmak daha mantıklı. 

Web Sitenizin Güncelliğini Koruyabileceğiniz SEO Taktikleri Nelerdir?

SERP’lerde üst sıralarda çıkmak, tüm SEO çalışmalarının ortak amacı. Ancak Google, yeni algoritmalar geliştirdiğinde ve siz doğru SEO taktikleri uygulamadığınızda rakiplerinizin gerisinde kalabilmeniz mümkün. Ortalama iki günde bir Google güncellemesi geldiğini varsayarsak her gün yeni bir SEO taktiği geliştirmek zorunda olduğunuzu söyleyebiliriz.

Sizce de Google’ın güncellemelerini yenmenizi sağlayabilecek kadar etkili SEO taktikleriyle ilk sırayı hedeflemek, daha iyi bir fikir olmaz mıydı? Merak etmeyin, doğru SEO stratejileri geliştirdiğiniz takdirde yığınla güncellemeyi takip etmek zorunda kalmazsınız. İşte, web siteniz için uygulayabileceğiniz SEO taktikleri:

Rakiplerinizin En İyi Sayfalarını Bulun

Web siteniz için uygulayabileceğiniz en başarılı SEO taktiklerinden ilki, sürekli rakip analizi yapmaktır. Rekabet ettiğiniz web sitelerinin en iyi sayfaları hangileri, hangi anahtar kelimelere yoğunlaşıyorlar, organik trafikleri ve sıralamaları ne kadar arttı, bu soruların cevaplarını araştırarak kendi web sitenizdeki eksiklikleri ve sorunları daha iyi gözlemleyebilirsiniz. Rakip analizinin sizin için bir nevi fırsat analizi olduğunu söyleyebiliriz.

İçerik Stratejisi Oluşturun

SEO taktiği olarak uygulayabileceğiniz bir diğer adım, içerikler için strateji üretmek. Bu noktada mevcut içeriklerinizi optimize edebilir ya da yeni içerikler oluşturabilirsiniz. Ancak ilk planda dizine eklenmiş bir içeriği iyileştirmek, daha iyi bir fikir olabilir. Yeni içerik oluştururken uygulamanız gereken SEO stratejileri ise amaca bağlı kalmaktır. Yalnızca robotlara yönelik oluşturulan, bilgi vermeyen, gelişigüzel anahtar kelime serpiştirilen ve hemen çıkma oranını artırabilecek bir içerik, Google’daki sıralamanızı düşürebilir.

Kullanıcıların Amaçlarını Hedefleyin

En güncel SEO tekniklerinden bir diğeri de içerikleri insanların ihtiyacını ve Google aramalarını gözeterek oluşturmaktır. Yani, “neden, nasıl, hangi vs.” sözcüklerini kullanarak snippet’lerde kullanıcı yakalanmalıdır. Bu soruları göz önünde bulundurarak içerik yazmak, daha ilgi çekici bir snippet oluşturmanıza destek olacaktır.

  • Satışlarımı nasıl artırırım?

  • Sayfamı nasıl SEO’ya uyumlu hale getiririm?

  • Hangi ayakkabı markası daha iyi?

  • Hangi ülkeye gitmeliyim?

Kırık Linkleri Kaliteli İçeriklere Dönüştürün

Kaliteli bağlantılar oluşturmak çok zor, evet. Ama mevcut bir bozuk bağlantıyı, daha kaliteli hale dönüştürmek, hem etkili hem de trafik artıran SEO taktiklerinden biri. Rakiplerinizin web sitelerindeki 404 sayfaları bulup bağlantıya uyan yeni, nitelikli ve bilgi verici bir sayfa oluşturarak avantajlı bir durum elde edebilirsiniz.

Dahili Bağlantıları Kullanın

Etkili SEO tekniklerinden bir diğeri de sıralamasını yükseltmek istediğiniz içeriklere dahili bağlantılar eklemektir. Aslında SEO taktikleri içerisinde en başarılı olanlardan biri dahili bağlantılardır ancak çoğu kez SEO uzmanları tarafından ihmal edilirler. İkinci sayfada çıkan gönderilerinizin konumlarını yükseltmek için dahili bağlantıdan yararlanabilirsiniz.

En Güncel SEO Tekniklerini Takipte Kalın!

Google algoritmalarını değiştirdikçe web sitenizde köklü yenilikler yapamayabilirsiniz. Ancak en güncel SEO tekniklerini kullanarak kalıcı ve başarılı SEO taktikleri oluşturabilirsiniz. Web sitenizin çevrim içi platformlarda üst sıralara çıkması, yararlı bir web sitesi olarak tanınması ve potansiyel ziyaretçilerinizin artması için yukarıda sıraladığımız etkili SEO tekniklerinden faydalanabilirsiniz.

Önemli olan rakiplerin yararlanmadığı fırsatları araştırıp SEO çalışmalarınızı geliştirebilecek SEO taktikleri yaratmak! O zaman üst sıralarda çıkmak için hiçbir engeliniz kalmayacak. Denemeye ne dersiniz?

[widget-133]

Yorum Yap