SEO Akademi Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen SEO Kursu
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

YouTube Abone Sayısı Nasıl Artırılır?

Youtube’da Kitle Oluşturmak İçin Ne Yapmalısınız?

Videolarınız Youtube’da binlerce hatta milyonlarca izleniyor olabilir. Ama sadece izlenmek yeterli değildir. Hedefinize ulaşabilmek için abone sayınızın da yüksek olması gerekir. Çünkü Youtube’daki başarıyı ölçmek için temel metriklerden biri, kanalın sahip olduğu abone sayısıdır. Bu konuyu basit bir şekilde şöyle düşünebiliriz. 

Youtube’da bir videoya denk geldiniz ve kanalı ziyaret ettiniz. Kanalın 500 bin takipçisi var. Ne düşünürsünüz? Tabii ki de bu Youtube kanalında güzel içerikler olduğunu, insanları eğlendiren/bilgilendiren bir sayfa olduğu düşünürsünüz. İşte Youtube abone sayısı artırmanın temelinde bu düşünce var. Abone sayınız ne kadar yüksek olursa insanların sizinle ilgili fikirleri de o kadar güzel olur. Şimdi gelin, Youtube abone sayısı nasıl artırılır, detaylıca inceleyelim.

Youtube Abone Sayısı Artırma – Hangi Adımları İzlemelisiniz?

İnsanlar çoğu zaman video izler izlemez o sayfadan çıkma eğilimine girer. Çünkü bir Youtube kanalına abone olmak, pek çok kişi için zaman kaybıdır. Dolayısıyla profilde kullanıcıları abone olmaya teşvik edecek özellikler bulundurmak gerekir. Daha fazla etkileşim, beğeni ve abone sayısı kazanmanın yolu, sık sık ve güncel videolar yüklemekten geçer. Gündem ile ilgili, eğlenceli, bilgilendirici, merak uyandırıcı ya da sürükleyici Youtube videoları, abone edinebilmek için oldukça önemlidir. Şimdi sırasıyla Youtube abone sayısı artırma yöntemlerini keşfedelim.

1-Eski ve Düşük Kaliteli Videoları Silin

Youtube’da kitle oluşturmak için atmanız gereken ilk adım, güncelliğini yitirmiş, yalnızca birkaç kişi tarafından görüntülenmiş ve kalitesi oldukça düşük videoları, profilinizden uzaklaştırmak. Bu videolar, sizi amatör gösterir. Dolayısıyla Youtube abone sayısı artırmak için güncel ve yüksek kaliteli bir kanal oluşturmak önemlidir.

2-Temanızı Belirleyin

Youtube izlenme sürenizi artırma ipuçlarından en önemlisi, kanalınızın temasını belirlemektir. Eğer farklı farklı konulara dağılırsanız sizi merak eden ve takip eden kullanıcıları kaybedersiniz. Bu yüzden kanalınız için mutlaka bir tema oluşturmanız gerekir. Şöyle düşünün, Youtube kanalında sokak röportajı yapan birinin modayla ilgili bir video yüklediğini gördünüz mü? Ya da eğlendirici içerikler üreten Youtuberların ekonomiye dair konuştuğu bir videoya denk geldiniz mi? İşte, bu yüzden moda, sağlık, güzellik, yemek, eğlence ve siyaset gibi konulardan birinde kendinize bir hedef belirlemenizi önerebiliriz.

3-Youtube Kanalınız İçin Bir Fragman Oluşturun

Youtube abone sayısı artırma yöntemlerinden bir diğeri, video yüklemeye başlamadan önce kanalınız için bir fragman hazırlamanızdır. Fragmanlar, izleyicileri abonelere dönüştürmenin en etkili yoludur. Çünkü oluşturduğunuz fragman, abone olmayan izleyiciler için otomatik olarak oynatılacaktır. Fragmanla dikkatini çekmeyi başardığınız izleyici de sizin bir sonraki videolarınızı merak ettiğinden dolayı kanalınıza abone olmayı tercih edecektir.

4-Hakkında Bölümünüz Güçlü Olsun

Youtube izlenme sürenizi artırma ipuçlarından bir diğeri de ilgi çekici bir hakkında kısmı oluşturmaktır. Bu bölüm, insanların Youtube kanalını ziyaret ettiğinde birkaç saniye içinde göz atabileceği bir alan olduğu için ilk hedef, anahtar kelime kullanılan dikkat çekici bir metin yazmaktır. Youtube abone sayısını artırmak için “Hakkında” kısmında şu detaylara yer verebilirsiniz:

  • Kanalınızın teması,

  • Harekete geçirici mesaj ve

  • Doğru anahtar kelimeler.

Youtube’da Kitle Oluşturmak İstiyorsanız…

Youtube abone sayısı nasıl artırılır diye merak eden kullanıcılar için yapabileceğimiz en önemli tavsiye, Youtube abone hilesine başvurmamaları. Çünkü organik olmayan aboneler ve izleyiciler, videolarınızda istediğiniz gibi bir etkileşim yaratmanızı engeller. Yapay bir kalabalık oluşturmak istiyor, Youtube kanalınızla ilgili bir hedef belirlemiyorsanız bu yolu deneyebilirsiniz.

Ama eğer amacınız insanları etkilemek, videolarınızla fark edilmek, yararlı olmak veya eğlendirmekse Youtube izlenme istatistiklerinde yükselişe geçmenizi sağlayacak püf noktaları mutlaka değerlendirmenizi öneririz. 

[widget-134]

Yorum Yap