SEO Akademi Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen SEO Kursu
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

SEO Danışmanlığı Ücretleri – Ödediğiniz Rakamı Misliyle Kazanın!

SEO Danışmanlığı Ücreti Nasıl Belirlenir?

SEO danışmanlığı ücretlerini araştırıyorsanız muhtemelen firmanızın SEO çalışmalarına ihtiyacı olduğunu düşünüyor ya da dijital pazarlama departmanınızın yetersiz kaldığı bazı durumlar olduğu fark ediyorsunuzdur. SEO danışmanlarının sağlayacağı SEO paketlerinde Google’da üst sıralara çıkma, SEO dostu içerik oluşturma gibi seçenekler sunuluyor.

Özetle SEO danışmanlığı ücretleri, danışmanınızdan beklentilerinize, hedeflerinize ve şirketinizin mevcut durumuna göre değişiyor. Dilerseniz SEO danışmanlığı ücreti nasıl belirlenir, SEO hizmeti fiyatı kaç TL’den başlar ve ne kadar süre sonra sonuç verir gibi tüm sorularınızı yanıtlayalım. 

SEO Danışmanlığı Ücretlerinde Belirleyici Faktör Nedir?

Dijital pazarlamanın en önemli parçalarından biri olan SEO, günümüzde her sektör için oldukça önem taşıyor. Özellikle küçük işletmeler ya da dijital dünyaya yeni atılan firmalar için SEO, daha da önem kazanabiliyor. SEO yapmayı ya da bir SEO danışmanından destek almayı ihmal eden firmalar ise çok geçmeden artan rekabetten payını alıyor ve kaybeden taraf oluyor.

SEO danışmanları, SEO danışmanlığı ücretlerini belirlerken standart bir fiyatlandırma yapmıyor. Çünkü SEO kursu fiyatlarını etkileyen kurumsal/bireysel ihtiyaçlar, temel/ileri seviye, online/yüz yüze eğitim gibi pek çok kriter bulunuyor. Dolayısıyla SEO paketleri ile ilgili net bir fiyat bilgisi paylaşabilmek, kişilerin ihtiyaçlarını fark etmeden pek de mümkün olmuyor. 

İnternette SEO danışmanlığı ücretlerini açıklayan ve SEO danışmanı olarak hizmet verdiğini duyuran pek çok kişi var. Kullanıcılar için sunulan SEO hizmeti fiyatı da oldukça geniş bir aralık olarak veriliyor. Haliyle web sitesinin trafiğini artırmak isteyen kişiler de SEO danışmanlığı ücreti nasıl belirlenir diye merak etmeye başlıyor. 

SEO Paketlerinde Fiyatlar Projeden Projeye Göre Değişiyor

SEO danışmanlık desteği aldığınız kişi veya ajans, projeniz için tek seferlik bir ücret talep edebilir. Toplam maliyetin belirlenip SEO danışmanlığı ücretlerinin bir kerede alındığı durumlar da mevcut. Ancak genel olarak ihtiyaçlarınıza ve hedeflerinize göre değişmekle birlikte SEO hizmeti fiyatının 3000 TL’den başladığını söyleyebiliriz. Elbette rekabetin çok daha yüksek olduğu web siteleri ve markalar için SEO danışmanlık ücretlerinin 50.000 TL ila 100.000 TL arasında olduğu durumlar da mevcut. 

SEO Hizmeti Fiyatının Düşük Olması Sizi Aldatmasın!

İnternette çok düşük fiyatlı SEO hizmetleriyle karşılaşabilirsiniz ancak sizlere tavsiyemiz bu, SEO paketlerinin ayrıntılarını incelemeniz. Çünkü SEO hizmeti fiyatlarının düşük olduğu durumlarda genellikle çok daha kalitesiz bir hizmet sunulur. Ucuz SEO olmaz, bunu asla unutmayın…

Doğru bir hizmet aldığınızdan emin olabilmek adına SEO danışmanınızdan yaptıklarının dökümünü alabilirsiniz. Bu sayede anahtar kelime araştırması, EO içerik yazma, teknik denetimler, içerik pazarlama denetimleri, bağlantı kurma, dijital PR ve raporlama gibi her türlü hizmette destek alıp almayacağınızı anlayabilirsiniz. Hem de SEO danışmanının önceki işlerde ne kadar başarılı olduğunu incelemiş olursunuz. SEO hizmeti kapsamında ödeyeceğiniz tutarlar, küçük rakamlar değil. Dolayısıyla kaliteli bir hizmet almak, en doğal hakkınız!

[widget-133]

Yorum Yap