SEO Akademi Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen SEO Kursu
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Fotoğrafçılar İçin Web Sitesi Hazırlama İpuçları

Fotoğrafçılar İçin SEO Neden Önemlidir?

Arama sonuçlarında daha iyi bir konumda görünmek için içeriğinizin ve sayfalarınızın optimize edilme işlemine SEO çalışmaları diyoruz. Yani fotoğraf sitenizin Google’da görünmesi, ilgili arama yapan kullanıcıların sizlere ulaşması ve daha çok müşteri kazanabilmeniz için çevrim içi deneyimlerinizi geliştiriyoruz.

Fotoğraf web siteleri için SEO çalışmaları yürütülmediğinde Google sıralamalarında aşağılara düşmeniz olası. Tabii daha kötü bir senaryo olarak Google’ın geniş dünyasında kaybolmanız da mümkün. Dolayısıyla potansiyel müşterilerinize daha kolay ulaşabilmeniz için kurumsal SEO çalışmalarına ağırlık vermeniz şart. Şimdi gelin birlikte, fotoğraf web siteleri için SEO çalışmalarına, fotoğrafçıların yaptığı SEO hatalarına ve fotoğrafçılar için web sitesi hazırlama ipuçlarına göz atalım.

Fotoğrafçı Web Siteleri İçin SEO Çalışmaları Neden Gerekli?

Fotoğrafçılar için SEO’nun neden önemli olduğunu bir örnekle açıklayarak konuya giriş yapmak istiyorum. Google’da doğum fotoğrafçısı arayan bir kullanıcı düşün. Ancak siz Google’ın alt sayfalarında çıktığınız için bu kullanıcı, ilk sayfadaki diğer rakiplerinize ulaşıyor ve siz rakibiniz karşısında bir kez daha yenik duruma düşüyorsunuz. Ya da diğer bir ihtimalle Google’da ücretli reklamlarınız var ve ilk sırada çıkıyorsunuz diyelim. Ancak kullanıcı, sizi güvenilir bulmadığı için SERP’lerde organik olarak ilk sırada çıkan rakibinize yöneliyor. Yani siz, her iki durumda da müşteri kaybediyorsunuz. İşte fotoğrafçıların yaptığı SEO hatalarının kaynağı tam olarak da bu. 

Fotoğrafçılar İçin Web Sitesi Hazırlama İpuçları – Web Siteniz Olmalı?

İşinizde çok iyi olabilirsiniz. Ya da çektiğiniz kusursuz fotoğrafları yayınladığınız bir web siteniz olabilir. Ancak bunlar, Google SERP’lerdeki başarınızı iyileştirmeniz için yeterli değil. Eğer Google’da ilk sayfada yer almıyorsanız müşterilerinize ulaşabilmeniz çok zor. 

Ancak Google’ın amacını ve sıralama kriterlerini bilerek SEO çalışmaları yürütürseniz web sitenizi, potansiyel müşterileriniz için gezinmesi mükemmel bir site haline getirebilirsiniz. İşte, ziyaretçileri müşteriye dönüştürebilmenizi sağlayacak fotoğrafçılar için web sitesi hazırlama ipuçları:

Çevrim İçi Portföyünüzü Tanıtmak İçin Harika Bir Fırsatınız Var!

Bir düğün fotoğrafçısısınız diyelim. Kendi çabalarınızla başarılarınızı ve yeteneklerinizi ancak çevrenize ispat edebilirsiniz. Ancak fotoğrafçılar için SEO çalışmalarının yürütüldüğü bir web sitesi ile kendinizi bırakın şehrinize, dünyanın farklı bir noktasındaki insanlara bile ispat edebilirsiniz. Dolayısıyla prestijiniz açısından çok önemli bir fırsat elde etmiş olursunuz. 

Google Reklamlarına Para Harcamanıza Gerek Yok!

Yüzlerce hatta binlerce rakibinizle baş edebilmek ve daha çok müşteriye ulaşabilmek için Google reklamlarına para harcıyorsanız kazancınızın yarısını, Google’a ödüyorsunuz demektir. Google’da arama yapan kullanıcıların büyük bir çoğunluğu, güvenilir olmadığını düşündükleri için Google reklamlarına tıklamayı reddediyor. Yani siz fotoğrafçılar için SEO çalışmalarını uygulamayıp Google reklamlarına para ödediğinizde aslında potansiyel müşterilerinizi de kaçırıyorsunuz.

SEO’ya Güvenin!

Google, internetteki tüm web sitelerini sıralamak ve ardından alaka düzeyine göre sıralanmış sonuçları görüntülemek için arka planda pek çok algoritma kullanır. Her ay binlerce kişinin bölgenizdeki fotoğrafçıları aradığını düşünürsek organik arama motoru trafiğinin güvenilir ve profesyonel olduğunuzu ispat etmeniz açısından ne derece önemli olduğunu anlayabilirsiniz.

Fotoğrafçılar İçin SEO – Daha Çok Kişiye Ulaşın!

Çalışmalarınızın fark edilmesini ve çektiğiniz fotoğrafların daha çok kişinin dikkatini çekmesini istiyorsanız fotoğrafçılar için web sitesi hazırlama ipuçlarımızdan faydalanarak doğru bir SEO stratejisi geliştirebilirsiniz.

Eğer bu süreci profesyonel bir şekilde yöneteceğinizi düşünmüyorsanız da hem fotoğrafçıların yaptığı SEO hatalarına düşmemek hem de sunduğunuz hizmetlere ihtiyaç duyan kişilere ulaşabilmek için SEO danışmanlığı desteği alabilirsiniz. Böylece tamamen organik ve ücretsiz şekilde SEO çalışmaları yapabilirsiniz.

[widget-133]

Yorum Yap