SEO Akademi Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen SEO Kursu
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Google'da İlk Sırada Çıkmak İçin Ne Yapmalısınız?

Google’da İlk Sıraya Çıkmak Hayal mi? 

Google’da ilk sırada çıkmak, sitenize gelen ziyaretçi sayısının artması, görünürlük ve satış potansiyeli açısından işletmenizin rakiplerinin önüne geçmesi demektir. Bu yüzden de dijitalde rekabetçi olmak isteyen her internet sitesi sahibi, Google'da ilk sırada çıkmak istemektedir.

Eğer siz de bu başarıyı hedefliyorsanız Google’da ilk sırada çıkmak için uygulamanız gereken bazı yöntemler bulunmaktadır.  Eğer SEO konusunda bilgi sahibi değilseniz bu noktada bir profesyonelden destek almanızı önerebiliriz. Çünkü Google’da ilk sırada çıkmak, bilinçsiz bir şekilde yürütebileceğiniz bir süreç değildir. 

Google İlk Sırada Çıkmak İçin Önce Nişinizi Belirleyin!

İnternet dünyasında yer alan pek çok büyük marka, Google’da ilk sırada çıkmak için büyük bütçeler ayırmaktadır. Buna karşılık daha sınırlı bir pazarlama bütçesi ile Google’da ilk sırada çıkmak isteyenler içinse içinde bulundukları rekabetin çok zorlu olduğunu söyleyebiliriz. 

Google İlk Sıraya Çıkmak İçin Doğru Anahtar Kelimeler Seçin! 

Doğru anahtar kelimeleri hedeflerseniz Google aramalarında ilk sırada çıkma şansı yakalayabilirsiniz. Elbette pek aranmayan anahtar kelimeler seçerek Google ilk sıra şansınızı da epey artırabilirsiniz. Bunun için Google'ın Anahtar Kelime Planlayıcısı gibi araçları kullanarak sitenize ziyaretçi getirebilecek düşük rekabetteki anahtar kelimeleri seçebilirsiniz. 

İçeriklerinizi Anahtar Kelimelerinize Göre Optimize Edin! – Google’da İlk Sırada Çıkmak İçin Öneriler

Nişinizi belirledikten ve rekabeti düşük anahtar kelimeler seçtikten sonra, bu anahtar kelimeleri sayfanızın stratejik yerlerinde kullanmaya başlamalısınız. Belirlediğiniz anahtar kelimeleri kesinlikle aşırı kullanmamalı, içeriğinizde önemli noktalarda yer vermelisiniz. URL’ler, meta title’lar, başlıklar, görsel etiketleri ve elbette doğal bir şekilde metnin tamamına yaymak uygun bir anahtar kelime kullanımı olarak tanımlanabilir.

Sitenize Düzenli İçerik Eklemeye Çalışın! – Google’da İlk Sıra İçin Neler Yapabilirsiniz?

Google'da ilk sırada çıkmak istiyorsanız potansiyel müşterilerinize gerçekten bilgi verecek, sitenizde vakit geçirmelerini sağlayacak kaliteli içerikler yazmalı ve paylaşmalısınız. 

Kaliteli içerikler elbette Google’da ilk sırada çıkma garantisi vermez. Ancak daha fazla içerik internet sitenizin belli anahtar kelimelerde yoğunluğunu artırır ve bu da Google’ın sayfalarınızı gösterme şansını yükseltir. Ayrıca fazla içerik demek daha fazla sayfa demektir ki bu da kullanıcıların sitenizde vakit geçirme süresini uzatır.

Backlinkler Edinmeye Çalışın! – Google’da İlk Sırada Çıkmak İçin Neler Yapabilirsiniz?

Backlinkler SEO açısından uzun yıllardır kritik bir rol oynuyor. Elbette otoritesi yüksek başka sitelerin siteniz için backlinler oluşturması önemlidir. Ancak bunu yapamıyorsanız bile Google My Business uygulaması, diğer sitelerinizde yayınlayabileceğiniz blog gönderileri, başka sitelerde yayınlanacak basın bültenleri, sosyal medya paylaşımları ile çeşitli backlinkler oluşturabilirsiniz.

Google’da ilk sırada çıkmak için ilk önce SEO’ya önem vermeniz gerekir. Üst sıralar, yoğun bir çabanın sonucudur. Eğer Google’ın sizi fark etmesini istiyorsanız web sitenizi her açıdan iyileştirmeniz gerekir. Bu konuda yeteri kadar bilgiye sahip değilseniz SEO Akademi’den SEO danışmanlığı desteği alabilirsiniz. 

[widget-133]

Yorum Yap