SEO Akademi Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen SEO Kursu
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Kurumsal SEO Fiyatları 2023 – Google’da Üst Sıralarda Çıkın!

Kurumsal SEO Ücretleri Kaç TL’den Başlıyor?

Google kullanım alışkanlıklarını inceleyen pek çok araştırmada, ikinci sayfadaki sitelere tıklayan insanların %5-6’lık bir kesimde, ilk üç sitenin dışındaki sitelere tıklayan insanların ise %10-15’lik bir kısımda yer aldığı sonucuna ulaşılmış. Bu da demek oluyor ki kurumsal SEO hizmeti almayan pek çok firma, potansiyel müşterilerini rakiplerine kaptırıyor.

Dijital dünyada var olmak istiyorsanız her geçen gün artan rekabete bir yerden dahil olmanız gerekiyor. Çevrim içi itibarınızı artırmak, şirketinizin işlerini büyütmek ve daha çok kazanmak için Google’da ve sosyal medyada aktif olmanız şart. İşte, bunu da SEO dediğimiz çalışmalar yoluyla yapıyoruz. Şimdi dilerseniz şirketinizin Google’ın daha üst sıralarında çıkmasını sağlayan kurumsal SEO hizmetinin kapsamına, kurumsal SEO fiyatlarına ve kurumsal SEO’nun avantajlarına değinelim.

Kurumsal SEO Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Kurumsal SEO ücretleri, bulunduğunuz sektöre, iş hacminize, web sitenizin mevcut durumuna ve işletmenizin büyüklüğüne göre değişir. Kurumsal SEO fiyatları 2023 yılında ortalama olarak 10 bin ila 30 bin TL bandındaydı. Ancak SEO paketlerinin beklentilerinize ve hedeflerinize göre oluşturulduğunu unutmayın. Kurumsal SEO fiyatları belirlenirken SEO denetimi, anahtar kelime araştırması, başlık etiketi optimizasyonu, bağlantı kurma, sayfa hızı, SEO dostu içerik oluşturma, Analytics kurulumu ve raporlama gibi işlemler baz alınıyor. Bu noktada, sizden gelen bir talep yoksa şirketinizin ihtiyaçları SEO uzmanları tarafından belirleniyor. 

Kurumsal SEO Ücretlerinde Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Herhangi bir ajanstan ya da SEO uzmanından kurumsal SEO fiyatları almadan önce ajansın portfolyosunu mutlaka incelemenizi öneriyoruz. Kurumsal SEO hizmeti verdikleri firmaların web siteleri, ilk sayfada yer alıyor mu? Bu kriter, size sundukları kurumsal SEO fiyatlarını kabul etmenizde önemli bir detay. 

Kurumsal SEO ücretleriyle ilgili dikkatli olmanız gereken bir diğer konu ise ucuz SEO hizmeti verdiğini söyleyen kişi ve kurumlar. 100 TL, 500 TL, 1000 TL gibi tutarlara kurumsal SEO yapılması mümkün değildir. Eğer profesyonel SEO fiyatlarını bu aralıkta bildiren biriyle karşılaştıysanız boş yere zaman ve para harcayacağınızı göz önünde bulundurun. 

Kurumsal SEO fiyatlarıyla ilgili hemen hemen her danışanımda önemle üstünde durduğum bir başka durum da ne için ödeme yaptığınızı bilmeniz. Çalıştığınız ajanstan veya SEO uzmanından mutlaka rapor veya bilgilendirme sunumu isteyin. Aksi takdirde paranızın karşılığını alamayabilirsiniz.

Kurumsal SEO Fiyatları İçin Ne Kadarlık Bütçe Ayırmalısınız?

Yukarıda profesyonel SEO fiyatlarını etkileyen pek çok kriter olduğunu söyledik. Dolayısıyla kurumsal SEO ücretleriyle ilgili net bir rakam verebilmek mümkün değil. Yine de küçük ölçekli bir işletme için 25-30 bin TL civarı, çok sayıda ürünü bulunan e-ticaret sitesi gibi büyük bir işletme için ise 100-150 bin TL aralığında bir fiyat belirtebiliriz. Şirket bütçeniz için kurumsal SEO ücretlerinin büyük bir tutar olduğunu düşünüyorsanız da Google’da üst sıralarda çıktığınızda ne kadar çok satış yapacağınızı ve ne kadar müşteri edineceğinizi hatırlatmamız gerek.

Profesyonel SEO Hizmetinde Fiyatları İkinci Plana Atın!

Ucuz SEO olmaz. İnternetteki ilanlarda gördüğünüz düşük rakamlar, sizi yanıltmasın! Ucuz SEO hizmeti aldığınız SEO uzmanı, size asla ilk sayfayı vadedemez. Ayrıca şunu unutmayın, ilk sayfada çıkmak değil, ilk sayfada kalıcı olmak önemlidir.

Dolayısıyla size dönüşü olmayan, müşteri kitlenizin aynı kaldığı ve satışlarınızın artmadığı hiçbir SEO çalışmasının sizin için bir faydası yoktur. Dolayısıyla SEO fiyatları 2023 yılında nasıl değişti diye araştırmaktansa en iyi kurumsal SEO hizmeti alabileceğiniz kurumunu araştırmanız, daha doğru bir atılımdır.

[widget-133]

Yorum Yap