SEO Akademi Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen SEO Kursu
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Profesyonel SEO Çalışması Yapmak İsteyenler İçin İpuçları

Başarılı SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

Özellikle son dönemde internetteki pek çok reklamda veya ajansta profesyonel SEO çalışması yapıldığına dair pek çok ilan var. Hatta öyle iddiaları var ki Google SEO çalışması yapan çoğu reklam ajansı veya SEO uzmanı, 1 günde Google’da üst sıralara çıkmayı vadedebiliyor. Peki, gerçekten 1 günde Google’da tanınır olmak mümkün mü?

Başarılı SEO çalışmasının olmazsa olmazları nelerdir? Doğal SEO çalışması yaparken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Aklınızdaki tüm bu sorulara yanıt bulabileceğiniz profesyonel SEO çalışması için püf noktalar sunduğumuz yazımıza göz atmaya ne dersiniz? 

Başarılı SEO Çalışması Nasıl Olur?

Sizce bir kez birinci sıraya çıkmak, başarılı SEO çalışması demek midir? Ya da şöyle soralım; sizce SEO’da başarı elde etmenin kriteri, ilk sıraya çıkmak mıdır? Eğer böyle düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü profesyonel SEO çalışmasında amaç, birinci sırayı korumaktır. Yeterince bilgi sahibi olmayan SEO uzmanları tarafından atılan yanlış ve eksik adımlar ya web sitelerinin üst sıralara çıkmasını engelliyor ya da bu başarı bir veya iki gün sürüyor. Peki, başarılı ve doğal SEO çalışması nasıl olmalıdır?

Profesyonel SEO Çalışması: Doğru Anahtar Kelime

Sektörünüzde en çok kullanılan ve rekabete sahne olan kelimeyi ve kelimeleri belirlediğinizde içeriklerinizi bu kelimeler üzerinden oluşturarak doğal SEO çalışması yapabilirsiniz. Buna ek olarak başarılı SEO çalışması yapmak için Google Anahtar Kelime Planlayıcı kullanarak arama verilerini elde edebilir, yol haritanızı belirleyebilirsiniz. Arama motorları içerikteki kelime yoğunluğuna dikkat ederler. 200 kelimelik bir içerikte 20 tane anahtar kelime kullanamazsınız. Kelime yoğunluğunu belirleyen araçlarla aşırıya kaçıp kaçmadığınızı görebilirsiniz.

Profesyonel SEO Çalışması: Hızlı Açılan Sayfa

Sayfanızın kullanıcılar için yeterli hızda olup olmadığından emin olarak Google SEO çalışmasına devam edebilirsiniz. Yavaş yanıt veren sayfalar, ziyaretçilerin hızla sayfadan ayrılmasına sebep olabilir. Bu yüzden sayfanızın arka planda kusursuz çalışması, doğal SEO çalışması açısından önemlidir.

Profesyonel SEO Çalışması: Özgün İçerik

SEO nasıl yapılır diye merak ediyorsanız öğrenmeniz gereken ilk şey, içerik oluşturmanın detaylarıdır. Başarılı bir SEO çalışması için özgün, yalın ve kusursuz bir metinler oluşturmanız gerekir. İnternette onlarca site birbirinin içeriklerini kopyaladığı için çoğu sayfa spam yemekte ve aşağı sıralara düşmektedir.

Profesyonel SEO Çalışması: Metalar

Arama motorları yazınızı incelemeye başlamadan önce yazınızın ne ile ilgili olduğunu anlamak için başlığına, açıklama bölümüne ve anahtar kelimelerine bakar. Başlığınızı açıklayıcı ve hedef kelimelerle oluşturarak arama motorlarına doğru bilgi verirseniz Google’ın sizi tanımasını sağlayabilirsiniz.

Profesyonel SEO Çalışması: Link Alışverişi

Başarılı SEO çalışmalarının bir diğer püf noktası site içi ve site dışı link alışverişlerinin yapılmasıdır. İçerikleri birbiriyle bağladığınızda üst sıralara çıkmalarına destek vermiş olursunuz. Site dışında da sektörünüzle ilgili ve PR değeri yüksek sitelerden link alarak sayfalarınızı yükseltebilirsiniz. Site dışı SEO rakiplerinizle mücadelede her zaman daha önemli olduğunu unutmayın.

Profesyonel SEO Çalışması: Site Haritası

Site haritası sitenizdeki tüm sayfaları ve bu sayfalara giden linkleri içereceği için, arama motoru robotları sitenizi çok daha kısa bir sürede tarayacak ve indeksleyecektir. Eğer bu süreci hızlandırmak istiyorsanız  ‘web master tools ’ araçlarından yararlanabilirsiniz.

Başarılı SEO Çalışması Yapmak İçin SEO Kurslarından Eğitim Alabilirsiniz

Bir SEO kursuna yazılarak profesyonel Google SEO çalışması yapma noktasında uzman olabilir, web sitelerin ilk sayfadaki sıralamasını uzun süre koruyabilirsiniz. Buna ek olarak çoğu SEO uzmanının sıklıkla karşılaştığı SEO cezaları hakkında bilgi sahibi olarak hata yapmaktan kaçınabilirsiniz.

Doğal SEO çalışması için stratejik hedef kelime, özgün içerik, teknik ve görsellerde mükemmellik, kaliteli bir tasarım ve düzenli paylaşım yeterli! Acele etmez ve illegal yollara başvurmazsanız başarılı bir SEO çalışması ile dijital dünyada görünür olmanız mümkün!

[widget-133]

Yorum Yap