SEO Akademi Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen SEO Kursu
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

BoomSocial Nedir ve Ne İşe Yarar?

Sosyal Medya Analiz Araçlarından BoomSocial’ı Tanıyın!

Sorumlu olduğunuz markanın sosyal medya hesaplarının analiz raporlarını mı çıkarmak istiyorsunuz? O halde sosyal medya analiz araçları arasında yer alan BoomSocial’ı kullanabilirsiniz. Sosyal medya ölçümleme araçları içinde en etkili kullanımı sağlayan BoomSocial Instagram, Facebook, Twitter ve Linkedin gibi sosyal medya platformlarındaki durumunuzu ölçmenize yardımcı olur. 

BoomSocial ile kurumsal sosyal medya hesaplarının analiz çalışmalarını kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca karşılaştırmalar yapmak ve sektörün dinamiklerini keşfetmek için de oldukça işlevseldir. Şimdi dilerseniz aklınıza takılan BoomSocial nedir, BoomSocial nasıl kullanılır gibi sorulara yanıtlar bulalım. 

BoomSocial Ne İşe Yarıyor? Bu Analiz Aracıyla Neler Yapabilirsiniz?

Markanızın sosyal medya hesapları için ölçüm ve analiz araçlarına ihtiyaç duyuyorsanız BoomSocial sizin için iyi bir seçenek olacaktır. Elbette BoomSocial Instagram, Twitter, Facebook ve Linkedin gibi platformlar için farklı şekillerde değerlendirilecektir. Şimdi ilk olarak BoomSocial sosyal medya ölçümleme raporlarından ne gibi avantajlar sağlayacağınıza bakalım.

 • Markanızın sektörüne yönelik genel bilgiler edinebilirsiniz. 
 • Hizmet verdiğiniz sektörde başarıyla var olan markaları öğrenebilirsiniz ve bu markaların analizlerini edinebilirsiniz.
 • En çok sevilen, paylaşılan ve etkileşim alan içerikleri tespit edebilirsiniz. 
 • Markanızın hayran sayısını, büyümesini ve etkileşim alma zamanlarını tespit edebilirsiniz.
 • Sektörün ortalama başarısını analiz edebilirsiniz.
 • Sektörünüzde hizmet veren seçtiğiniz markaların özel analizlerini edinebilirsiniz.
 • Karşılaştırmalar yapabilir, sektörünüzde öne geçmek için çalışmalarınızı yapılandırabilirsiniz. 
 • Kolay kullanımla analizlerinizi alabilirsiniz. 

BoomSocial Instagram ve Twitter’da Hangi Konularda Ölçüm Yapar?

BoomSocial Twitter, Instagram ve Facebook gibi sosyal medya platformlarında performans ölçümü ve puanlaması yapar, özellikle kurumsal hesaplar söz konusu olduğunda performans değerlendirmesi, markaların dijital dünyadaki büyümeleri üzerinde çok etkili olur. Şimdi dilerseniz BoomSocial’ın sosyal medya hesapları için sunduğu işlevleri inceleyelim:

 • Rekabet Analizi ve Marka Raporu

Markanızın duruşunu ve rakiplerinizin sosyal medya üzerinde yaptıklarını ortaya koyabileceğiniz istatistik çalışmalarını BoomSocial ile yapabilirsiniz. Rakiplerinizin hangi platform üzerinde sektörünüz için neler yaptığını görmenize yarayan BoomSocial, stratejiler belirlemeniz için kullanabileceğiniz en önemli sosyal medya analiz araçlarından biridir. 

 • Aylık Sektörel İstatistikler

Her sektörün kendine göre istatistikleri bulunur. BoomSocial, kullanıcılara sektör bazlı istatistik analizleri gerçekleştirebilme ve karşılaştırma yapma imkanı sunar. Bu özelliklerinden dolayı BoomSocial’ın en çok kullanılan sosyal medya analiz araçlarından biri olduğunu söyleyebiliriz.

 • Özelleştirilebilir Aylık Analizler

BoomSocial sosyal medya ölçümleme aracıyla sektörünüzde bulunan ve seçmek istediğiniz markalara yönelik özel bir raporlama yapabilir ve analiz sonuçları alabilirsiniz. Sektörel istatistiklere benzeyen bir hizmet olmasına karşın, istediğiniz markaları seçerek raporlama talep edebilme imkanınız bulunur.

 • Facebook Infografik

BoomSocial Instagram ve Twitter kadar Facebook’ta da etkili. BoomSocial kullanarak güncel Facebook verilerini alabilir, Facebook kullanım istatistiklerinizi öğrenebilirsiniz. BoomSocial tüm bu raporlama ve analiz çalışmaları dışında da sıralamalar yapabiliyor. Örneğin, BoomSocial Instagram ile ilgili bir sıralama ortaya koyuyor. Sıralamada Instagram hesapları bölgesel olarak takipçilerine, medya sayılarına, hayran sayısının haftalık artışına veya artış oranına, etkileşim oranına göre sıralanabiliyor. Buna ek olarak BoomSocial Twitter için de aynı sıralamayı yapıyor. 

BoomSocial’ı Kullanmaya Başlamadınız mı?

Şimdi BoomSocial nedir ve BoomSocial nasıl kullanılır sorusuyla ilgili her şeyin zihninizde biraz daha netliğe kavuştuğunu düşünüyoruz. Eğer marka olarak sektörünüzde fark yaratmak ya da işletmenizi geliştirebilmek adına rakiplerinizi takipte kalmak istiyorsanız BoomSocial sosyal medya ölçümleme aracını kullanabilirsiniz.

BoomSocial kullanımını öğrendiğinizde tüm sosyal medya platformlarındaki performansını ölçebileceğiniz ve başarılı stratejiler geliştirebileceğiniz bir yönteme sahip olduğunuz için çok daha rahatlamış olacaksınız. Öyleyse ne duruyorsunuz? Hemen gelin, SEO Akademi’nin deneyimli sosyal medya danışmanlarından BoomSocial kullanımını öğrenin.

[widget-134]

Yorum Yap