SEO Akademi Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen SEO Kursu
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Instagram’da Mavi Tik Almak İstiyorum!

Instagram’da Mavi Tik Nasıl Alınır?

Sosyal medyada onaylı bir hesaba sahip olmanın ayrıcalığını hissettiren mavi tik almak, herkesin başarabileceği bir durum değildir. Instagram’da mavi tik almak için gerekenler, platformun kendisi tarafından belirlenir. Peki, Instagram’da mavi tik almak istiyorum diyenler, hangi özelliklere sahip olmalıdır?

Mavi tikli hesapların ne kadar ilgi çekici olduğunu biliyoruz. Dolayısıyla profilinizde bu küçük simgeyi görmeyi istemenizi de anlıyoruz. Merak etmeyin, bu yazımızda sizler için Instagram’da mavi tik nasıl alınır, Instagram’da mavi tik alma taktiği nedir gibi merak ettiğiniz tüm soruları yanıtlayacağız.

Instagram’da Mavi Tik Nedir? Neyi İfade Ediyor?

Instagram profillerini gözlemlerseniz hepsi aynı göründüğünü fark edersiniz fakat bazı Instagram profillerinde isimlerin yanında mavi bir tik görünür. İşte bu mavi tik, Instagram tarafından onaylanmış hesapları gösterir. Instagram mavi tik aynı zamanda birçok insanın sahip olmak istediği bir işarettir. Ünlülerin pek çoğu, ilk iş olarak bu mavi tik almakta ve hesaplarının gerçek bir kimlik tarafından yönetildiğini, kullanıcılara ispat etmektedir.

Instagram mavi tik alma süreçleri göründüğü kadar kolay olmasa da tanınmış biriyseniz ve bunu ispatlayabilirseniz mavi tik alımını kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Eğer tüm detaylarıyla Instagram’da mavi tik nasıl alınır, bilmek istiyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. 

Instagram’da Mavi Tik Nasıl Alınır ve Herkes Alabilir Mi?

Instagram mavi tik herkesin alabileceği bir onay değildir. Sıradan bir hesaba sahip kişiler mavi tik almak için hesaplarını ön plana çıkaracak çalışmalar yapmalıdır. Bu noktada Instagram’da mavi tik almak için gerekenleri karşılayıp karşılamadığınızı aşağıdaki listeden yola çıkarak kontrol edebilirsiniz.

  • Hesap sahibinin benzersiz biri olması

  • Basılı ve dijital yayın organlarında yer almış olma

  • Hesabın herkese açık olması

  • Hesapta biyografi bulunması

  • Hesabınızda profil fotoğrafı bulunması

  • Instagram hesabında en az bir gönderinin bulunması

  • Çok aratılma ve çok etkileşime sahip olma

  • Fazla organik takipçiye sahip olma

Instagram Mavi Tik İçin Başvurunuzu Gerçekleştirin!

Instagram’da mavi tik nasıl alınır sorusunu sizler için açıklığa kavuşturduğumuza inanıyoruz. Öğrenmiş olduğunuz Instagram’da mavi tik alma taktiğini uygulayarak profil yapılandırma çalışmalarınızı yürütmeye başlayabilirsiniz.

Instagram’da mavi tik almak için gerekenleri karşıladıktan sonra son aşamada Instagram’a başvuru yapmanız gerektiğini unutmayın. Başvuru için kimliğinizi, sizinle ilgili çıkan haberleri ve sertifikalarınızı Instagram yönetimine göndermeniz gerekiyor. Bu arada, Instagram mavi tik alma çalışmalarınız sonuçsuz da kalabilir. Önerilerin hepsini gerçekleştirseniz bile mavi tik alamayabilirsiniz. Bu sürece psikolojik olarak hazırlıklı olmalısınız. 

[widget-134]

Yorum Yap