SEO Akademi Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen SEO Kursu
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Nasıl Sosyal Medya Uzmanı Olunur?

Sosyal Medya Uzmanı Olmak İsteyenlere Tavsiyeler

Sosyal medya uzmanı mı olmak istiyorsunuz? Peki, son dönemin en popüler mesleklerinden olan sosyal medya uzmanlığı hakkında ne kadar bilgi sahibisiniz? Vaktinin çoğunu sosyal medyada geçirenler ve sanal dünyadan kopamayanlar için en ideal işlerden biri olan sosyal medya uzmanlığı ile ilgili detayları öğrenmek ister misiniz?

Sosyal medya uzmanı nedir, sosyal medya uzmanlığı kursunda neler öğrenilir ve sosyal medya uzmanlarının kullandığı programlar nelerdir, biliyor musunuz? Sosyal medya uzmanı iş ilanına başvuru yapabilmeniz, alanınızda yetkin olabilmeniz ve işinizde fark yaratabilmeniz için sosyal medyaya dair bilmeniz gereken tüm detaylar yazımızda!

Sosyal Medya Uzmanı Nedir? Sosyal Medya Uzmanı Ne İş Yapar?

Sosyal medya uzmanı nedir diye merak ediyorsanız bu sorunuzu en kısa şu şekilde açıklayabiliriz; sosyal medya uzmanı, çalıştığı markaların dijital pazarlama süreçlerini kontrol eden, sosyal medya hesaplarının moderatörlüğünü üstlenen ve sosyal medyanın gündemini takip eden kişilerdir. Sosyal medya uzmanı sertifikasına sahip olan bu kişiler, firmalarının sosyal medya hesaplarının denetimini yapmakta, sosyal medyada reklam kampanyaları yürütmekte, rakip ve hedef kitle analizi yapmaktadır.

Sosyal Medya Uzmanı Nasıl Olunur?

Sosyal mecralarda vakit geçirmeyi seven kişilerin en çok merak ettiği konu, nasıl sosyal medya uzmanı olunur sorusudur. Sosyal medya uzmanı iş ilanına başvurabilmeniz için üniversitelerin halkla ilişkiler, reklamcılık, iletişim, görsel iletişim, sosyal medya uzmanlığı, gazetecilik, yeni medya, basın ve yayın gibi bölümlerden mezun olması gerekmektedir. Peki, bu bölümlerden herhangi birinden mezun olmayan kişiler sosyal medya uzmanı olamaz mı? Elbette olabilir.

Üniversitede farklı bölümlerde eğitim almanıza rağmen hayaliniz, sosyal medya uzmanı olmaksa sosyal medya uzmanlığı kurslarına giderek sosyal medya uzmanı sertifikası alabilir, bu sayede istediğiniz mesleği yapabilirsiniz. Hayallerinizden asla vazgeçmeyin!

Sosyal Medya Uzmanlığı Kursu Size Neler Katacak?

İletişim danışmanlığı olarak genel bir kavram merkezine oturtacağımız sosyal medya uzmanlığında kişi basın danışmanı, reklamcı, halkla ilişkiler uzmanı, pazarlamacı vasıflarının tamamına sahiptir. Sosyal medya uzmanları temsil ettikleri kişi ya da firmaların sosyal medyadaki stratejilerini oluşturmakta ve bu stratejileri hayata geçirmektedir. Peki, sosyal medya uzmanı kursuna yazılınca hangi becerileri kazanacaksınız?

  • Sosyal medya ağlarını takip etmeyi öğrenecek,

  • Çalıştığınız kişi ve firmaların sosyal medya hesaplarını kurumsallaştıracak,

  • Rakiplerinizin sosyal medyadaki aktivitelerini takip edecek,

  • Markalara ve kişiye yönelik dikkat çekecek görseller hazırlayacak,

  • Sosyal medyada markası ile ilgili oluşturulan uygun olmayan içerik, durum ve izlenimleri belirleyecek ve bunlara müdahale edecek,

  • Sosyal medya ağlarındaki takipçi sayısını artıracak çözümler üretecek,

  • Sosyal medya hesapları için strateji belirleyecek,

  • Sosyal medya uzmanlarının kullandığı programları öğreneceksiniz.( Photoshop, Illustrator, Wordpress ve After Effects gibi)

Sosyal Medya Kursuna Yoğun Talep Var!

Nasıl sosyal medya uzmanı olunur diye merak ediyorsanız SEO Akademi’ye gelerek sosyal medya uzmanı sertifikası ve sosyal medya uzmanı kursu hakkında daha detaylı bilgi alabilir, kariyer hedeflerinizi deneyimli ve prestijli bir eğitim kurumunda yeniden belirleyebilirsiniz.

En revaçtaki mesleklerden biri olan sosyal medya uzmanlığı ile siz de hayattan beklentilerinizi karşılayabilir, hayallerinizdeki gibi bir işe sahip olabilirsiniz. Çalışmış olduğunuz markanın sosyal medyadaki sesi olmak, sosyal mecralar aracılığıyla gelişiminizi desteklemek ve mutlu olacağınız işi yapmak için doğru adrestesiniz!

[widget-134]

Yorum Yap