SEO Akademi Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen SEO Kursu
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Sosyal Medya Danışmanlığı Maaş Aralıkları Nasıldır?

Sosyal Medya Danışmanı Maaşları Neye Göre Belirlenir?

Sosyal medya danışmanlığı maaşlarını mı merak ediyorsunuz? Sosyal medya danışmanlarının neler kazandıklarını merak edip bir araştırma içerisine girdiyseniz bu yazımızın sizler için bilgilendirici olacağını düşünüyoruz.

Sosyal medya danışmanlığı maaşları, uzmanlık seviyesine göre belirlenir. Öyleyse sosyal medya danışmanlığı maaşları üzerine konuşmadan önce sosyal medya danışmanı olmak için neler bilmeniz ve hangi konularda yetkin olmanız gerektiğine değinelim. 

Kimler Sosyal Medya Danışmanı Olabilir?

Sosyal medya danışmanlığı maaş aralıklarını öğrenmeden önce kimlerin sosyal medya danışmanı olabileceğini öğrenmek yararınıza olacaktır. Çünkü sosyal medya danışmanı maaşlarında, işinizde ne kadar yetkin olduğunuz da önemlidir. İşte, sosyal medya danışmanlığı maaşları üzerinde etkili olan nitelikler:

  • Sosyal medyaya ilgili olmanız gerekiyor.

  • Sosyal medya platformlarının tümüne hakim olmalısınız. 

  • Yenilikçi çalışmalarınız bulunmalı.

  • Analiz yeteneklerinizin güçlü olması gerekiyor. 

  • Yaratıcı ve üretken çalışmalarda bulunuyor olmanız şart. 

  • Sosyal medya analiz araçlarını kullanabiliyor olmanız gerekiyor. 

  • Yeni çıkan teknolojiler hakkında bilgili olmalısınız. 

  • Deneyimlerinizi ispatlayabilecek yeteneklere sahip olmalısınız. 

Sosyal Medya Danışmanlığı Maaşları Nasıl Olmalıdır?

Sosyal medya danışmanlığı maaş skalası belirlenirken dikkat edilmesi gereken en önemli faktör; sosyal medya danışmanının serbest zamanlı mı yoksa tam zamanlı mı çalıştığıdır. Çünkü serbest zamanlı hizmet veren bir sosyal medya danışmanı, çalışmak istediği müşterileri ve çalışmayı planladığı süreyi kendisi seçecektir. Ancak tam zamanlı bir çalışanın standart bir ücret diliminde yer alması beklenecektir. Çalışma stiliniz her ne olursa olsun, sosyal medya danışmanlığı maaş skalanız 10 bin TL’den başlar ve 20 bin TL’ye kadar çıkabilir. 

Sosyal medya danışmanı ücretleri, dışarıdan hizmet verildiğinde artabilir veya azalabilir. Bu yüzden sosyal medya danışmanlığı maaş aralıklarıyla ilgili net bir şey söylemek mümkün değil. Yine de 2022 yılı için sosyal medya danışmanlığı maaşlarının bu şekilde seyrettiğini söyleyebiliriz.

Sosyal Medya Danışmanı Olmaya Karar Verdiyseniz Gelişmeye Devam Edin!

Sosyal medyanın yeni dinamiklerini bilmeyen ya da takip etmeyen birinin sosyal medya danışmanı olamayacağının farkındasınızdır. Bu yüzden iş görüşmelerinde yeteneklerinizi mutlaka açığa çıkarmalı ve işvereninize sosyal medya danışmanlığında ne kadar iyi olduğunuzu kanıtlamanız gerekir.

Serbest zamanlı çalışmalar yürütmek istiyorsanız ve müşterilerinizi kendiniz belirlemek size daha cazip geliyorsa geniş bir portfolyo hazırlayarak daha önceki çalışmalarınızı, müşterilerinize aktarabilirsiniz. Yetkin olduğunuzu ne kadar çok gösterirseniz kazancınız da o kadar bol olur.

[widget-134]

Yorum Yap