SEO Akademi Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen SEO Kursu
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Youtube Banner Hazırlama – Abone Sayınızı Artırın!

Youtube Banner Hazırlama Önerileri – İlgi Çekici Olun!

Kullanıcılar bir Youtube kanalına girdiklerinde ilk karşılaştıkları şey, sayfanızın en üstünde yer alan Youtube kapak resmi (banner)’dır. Bu nedenle Youtube banner hazırlama konusunda kaliteden taviz vermemeniz takipçi sayınızı arttırmanızda doğrudan etkilidir. Doğru bir ilk izlenim yaratmak için Youtube banner görseli son derece önemlidir.

Kanalınızı, uzmanlığınızı veya nişinizi doğru betimleyen bir Youtube bannerı hazırlarken yalnızca kendinizi doğru anlatmayı değil, Youtube banner görselinizin farklı ekranlarda nasıl görüneceğini önemsemeniz gerektiğini de unutmamalısınız. Neyse ki tüm bunları yapmak o kadar da zor değil!

Şablon Kullanmaktan Çekinmeyin! – Youtube Banner Nasıl Hazırlanır?

Youtube kapak resmi hazırlamak için dijital mecralarda bulunan ücretli veya ücretsiz şablonları kullanmanızda bir sakınca yoktur. Eğer işletme hesabı açacaksanız yine de ücretli şablonları kullanarak telif sorunu yaşamamanızı öneririz. Şablonlar; masaüstü, mobil ve TV ekranlarında Youtube banner görselinizin doğru gözükmesi açısından size destek olur. Ayrıca Youtube banner hazırlama sürecinde şablon kullandığınızda ölçeklendirme gibi detayları da dert etmenize ve 2560 x 1440’lık Youtube banner piksel boyutlarını aklınızda tutmanıza gerek kalmaz. 

Canva, Photoshop veya Illustrator Gibi Araçları Kullanabilirsiniz! – Youtube Banner Hazırlama Önerileri

Hızlı bir şekilde Youtube banner nasıl hazırlanır diye merak ediyorsanız Canva’nın fonksiyonel bir araç olduğunu söyleyebiliriz. Çok sayıda şablon ve boyut seçeneği sunan Canva ile Youtube banner hazırlama sürecinde işiniz oldukça kolaylaşır. Ancak tasarım sürecine daha hakim olacağınız bir programa ihtiyacınız varsa Adobe Photoshop veya Illustrator’ü tercih edebilirsiniz. Her ne kadar kendi içlerinde yaratıcılığınızı harekete geçirecek şablonlar olmasa da stok görsel sitelerinden bu programlar için de farklı şablonlar indirebilirsiniz.

Marka Görsellerinizi Yükleyin! – Youtube Banner Nasıl Hazırlanır?

Youtube banner hazırlama sürecinde hiçbir zaman yalnızca şablonun size sunduklarıyla yetinmeyin. Eğer markanıza ait bir görseliniz veya etkileyici kurumsal görselleriniz varsa bunları Youtube banner görselinizde kullanmayı deneyin. Farklı katmanlar oluşturarak doğru bileşimi yakalamaya çalışın ve yaratıcılığınızı konuşturun!

Fontlarınızı Özelleştirin! – Youtube Banner Hazırlama Önerileri

Youtube kapak resmi hazırlama sırasında markanızın kimliğini Youtube’a aktarmanız gerektiğini unutmayın! Eğer daha önce kişisel veya kurumsal markanız için belirlediğiniz fontlar ve renkler varsa görsel üzerindeki metinlerde bunlardan yararlanın. Bu şekilde Youtube kanalınızı kişiselleştirmeye önem verin!

Yalnızca Youtube Kapak Resimleri ile Yetinmeyin!

Bildiğiniz gibi Youtube fotoğraf değil, video odaklı bir platformdur. Ancak Youtube yayıncılığına odaklanacaksanız görsellere sürekli işinizin düşeceğini unutmamalısınız. Youtube banner görseli dışında videolarınız için küçük resimler (thumbnail), profil fotoğrafınız ve zaman zaman videolarınız için de kullanabileceğiniz görsellere ihtiyacınız olacak!

Eğer Youtube görselleri için bir profesyonelden destek almayı düşünmüyorsanız pratik bir şekilde kullanabileceğiniz bir tasarım aracını öğrenmeye çalışın. Aksi takdirde kullanıcılar kanalınız ve videolarınızla karşılaşsalar bile tıklamaya, izlemeye veya abone olmaya istekli olmayacaklardır!

[widget-134]

Yorum Yap